Новини 2019-12-16 09:43

Пристайко повідомив, коли оголосять нове перемир'я на Донбасі

За словами міністра, оголошення про припинення вогню буде 20 або 21 грудня.

Очільник Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що нове перемир'я на Донбасі буде оголошено 20 або 21 грудня. Про це він розповів в інтерв'ю УНІАН.

 

Пристайко зазначив, що на "нормандській зустрічі" сторони домовилися про низку рішень. По-перше, звільнення "всіх узгоджених на всіх узгоджених" людей.

 

"По-друге, стійке, постійне і повне припинення вогню. Оголошення про припинення вогню буде 20 або 21 грудня. І ми побачимо, чи можливий подальший прогрес", - зазначив він.

 

Нагадаємо, саміт "Нормандської четвірки" за участі лідерів України, Франції, Німеччини та Росії відбувся 9 грудня у Єлисейському палаці в Парижі.

 

За результатами зустрічі, президент України Володимир Зеленський, президент РФ Владімір Путін, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон досягли домовленостей щодо обміну утримуваних осіб між Росією та Україною у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня. Також домовилися про три ділянки розведення на Донбасі, тоді як Путін наполягав на відводі військ по всій лінії розмежування. При цьому, за словами Макрона, розведення планується до березня 2020 року. Після цього має відбутися новий саміт. Також досягнуто домовленості, що всі країни учасники мають надати доступ ОБСЄ на Донбасі цілодобово.

 

Згодом Офіс президента оприлюднив загальні положення, узгоджені під час переговорів. 

схожі новини