Новини 2019-12-16 10:27

Ердоган заявив, що Туреччина може закрити для США військову базу

Таким чином Анкара готова зреагувати на можливі санкції з боку Вашингтона за купівлю російських ЗРК С-400.

Якщо Сполучені Штати Америки запровадять санкції проти Туреччини, Анкара може закрити для американців військову базу "Інджирлік". Про це повідомляє DW.

 

"Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган пригрозив закрити авіабазу США "Інджирлік", яка використовується американськими Повітряними силами. У своїй заяві в неділю, 15 грудня, він зазначив, що Анкара готова піти на такий крок у разі введення проти неї санкцій Вашингтоном. Ще одним приводом закриття баз для американців Анкара вважає визнання Сенатом США геноциду вірмен", - ідеться в повідомленні.

 

Як зазначається, Ердоган додав, що Туреччина також може закрити базу "Куречик", яка є частиною системи ПРО НАТО в Європі.

 

Таким чином Анкара готова зреагувати на можливі санкції з боку Вашингтона за купівлю російських ЗРК С-400.


База "Інджирлік" у південно-східній частині Туреччини є однією з головних баз для військових операцій США на Близькому Сході, в тому числі проти "Ісламської держави" в Сирії та Іраку, уточнює DW.

 

Нагадаємо, 13 листопада під час зустрічі з Ердоганом Трамп заявив про міцні та дружні стосунки з Туреччиною, але додав, що закупівля Анкарою російських зенітно-ракетних установок S-400  створює "серйозні проблеми".

 

Як повідомлялося, 13 червня турецький президент Реджеп Ердоган заявив, що Анкара купила російські зенітні ракетні комплекси С-400.

 

Сполучені Штати Америки заявили, що відтак вони виключають Туреччину з програми винищувачів F-35, пояснивши, що F-35 не можуть співіснувати з російською розвідувальною платформою розвідки, яка буде використовуватися для вивчення їх передових можливостей.

 

Наприкінці серпня США скасували пропозицію продати Туреччині протиракетну систему Patriot. 

схожі новини