Новини 2019-12-16 10:57

Пристайко допустив відновлення залізничного сполучення з ОРДіЛО

Раніше міністр повідомив, що нове перемир'я на Донбасі буде оголошено 20-21 грудня.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко не виключає відкриття залізничного КПВВ на лінії зіткнення з окупованими територіями Донбасу. Про це він сказав в інтерв’ю УНІАН у понеділок, 16 грудня.

 

«Я не виключаю ні пасажирського, ні вантажного сполучення. У нас дуже багато роботи, яку треба зробити, щоб відновити це сполучення. Безумовно, якщо є інфраструктура, тут не складно порахувати, де є автомобільні шляхи, де є залізничні шляхи, і де взагалі можливий перехід людей. Але не тільки. Є певні ділянки, які не пов’язані безпосередньо з переходами», – сказав він.

 

У цьому ж інтерв’ю Пристайко повідомив, що нове перемир'я на Донбасі буде оголошено 20 або 21 грудня.

 

Зауважимо, зустріч у «нормандському форматі» - саміт лідерів України, РФ, Франції та Німеччини щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Він почався 9 грудня у Єлисейському палаці в Парижі. Участь у ньому брали президент Володимир Зеленський, президент РФ Владімір Путін, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та французький президент Еммануель Макрон.

 

За результатами саміту сторони погодили низку аспектів: це три додаткові ділянки розведення до кінця березня 2020 року, обмін «всіх на всіх» до 31 грудня, впровадження «формули Штайнмаєра» в українське законодавство, проведення ще однієї «нормандської зустрічі» через чотири місяці (за словами Макрона, розведення планується до березня 2020 року – після цього має відбутися новий саміт). Також досягнуто домовленості, що всі країни учасники мають надати доступ ОБСЄ на Донбасі цілодобово.

 

Лідери країн висловили побажання, аби в період 30 днів було визначено нові можливі КПВВ на сході України. За словами Пристайка, очевидним кандидатом для відкриття нового КПВВ є Золоте, де з українського боку давно вже побудовано КПВВ.

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів, що Україна може погодитися на компроміс щодо контролю над кордоном.

схожі новини