Новини 2019-12-16 11:53

Альянс НАТО зафіксував найбільшу активність російських підводних човнів з кінця холодної війни

У середині жовтня у Північній Атлантиці з’явилася «дуже незвична картина».

У НАТО зафіксували найбільшу російську діяльність підводних човнів з кінця холодної війни – навколо Норвегії виявили десять човнів. Про це повідомило RND у понеділок, 16 грудня.

 

«У Північній Атлантиці в середині жовтня цього року з’явилася дуже незвична картина: цілий рій сучасних російських підводних човнів просунувся на захід через територію між Гренландією, Ісландією та Великою Британією - у так званий GIUK-прохід - і пішов на велику глибину», - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, цьогоріч Альянс спостерігав найбільшу активність російських підводних човнів з кінця холодної війни. З цієї причини модернізація морських можливостей зараз є предметом гострих дискусій у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.

 

«Росія постійно збільшує свої операції під водою», - заявила речниця НАТО Оана Лунгеску. Найбільше це стосується Північної Атлантики та Норвезького моря.

 

НАТО на це відреагує, зокрема, посиленням патрулювання. Крім того, вони вкладуть гроші в сучасні протисубмаринні повітряні засоби. Лунгеску зауважила, що Північна Атлантика залишається «життєво важливою для безпеки Європи» щодо маршрутів військового постачання, шляхів цивільної торгівлі та каналів зв'язку.

 

Зазаначається, за останні роки російські підводні човни стали набагато тихішими, а ракети Росії - швидшими, ніж раніше. Очікується, що російські субмарини отримають гіперзвукові ракети протягом 2020 року - поки невідомо, чи можуть сучасні західні системи перехоплення взагалі їх зупинити.

 

Нагадаємо, Росія систематично нарощує свою військову присутність у Чорному морі. 10 липня цього року стратегічні бомбардувальники РФ Ту-22М3 під час навчань відпрацьовували нанесення ракетного удару по Одесі. Літаки здійснили умовний пуск за 60 км від Одеси, після чого відвернули в бік Босфору.

 

За допомогою протикорабельних систем Росія контролює всю акваторію Чорного моря. Зенітні комплекси С-400, що базуються в Криму, відстежують повітряні цілі на відстані до 600 км і здатні вражати їх на дальності 240 км.

 

Нині РФ будує морську систему виявлення, що складається з стаціонарних автоматичних підводних станцій.

 

У грудні генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не класифікує Росію як ворога.

схожі новини