Новини 2019-12-16 16:14

Адвокат Дугарь повідомив про залякування свідків у справі

У захисту є досить доказів непричетності жінки.

Адвокат підозрюваної в причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь – Віталій Коломієць – повідомив про залякування свідків. Про це Коломієць написав у понеділок, 16 грудня, у Facebook.

 

«Деяких свідків почали залякувати», - зазначив Коломієць,

 

Він додав, що є достатньо доказів непричетності Дугарь, і порадив не викладати у відкритий доступ інформацію, «кого, коли Яна лікувала, з ким була і так далі» і «не робити шкоди справі».

 

Зазначається, що слідчі і прокурори раніше місяця не будуть подавати від себе клопотання про зміну запобіжного заходу для підозрюваних, «але можуть активно перешкоджати збирати докази вчинення ними злочину, передбаченого ч.2 ст. 372 КК (притягнення завідомо невинної до відповідальності)».

 

Зауважимо: 26-річна Яна Дугарь – військова медсестра, кілька років працювала на Донбасі - в Авдіївці та у Покровську. Вона має військове звання – молодший сержант – та є медсестрою одного з парашутно-десантних батальйонів 25 окремої повітрянодесантної бригади ДШВ ЗС України.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі як підозрювані, окрім Дугарь, фігурують волонтерка та лікарка Юлія Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

  

12 грудня ветеранка Яна Зінкевич оприлюднила довідку про те, що Дугарь була в зоні АТО на момент злочину – з 3 червня по 26 вересня 2016 року.

 

Однак, 13 грудня Печерський районний суд Києва відправив Дугарь під домашній арешт до 8 лютого 2020 року.