Новини 2019-12-16 17:39

Терористи "Л/ДНР" зустрічалися у Мінську з депутатом ПАРЄ. В Україні відреагували

Посол України у Мінську заявив, що його не попереджали про зустріч.

У Мінську 15 грудня відбулася зустріч представників терористичних організацій "Л/ДНР" із проросійським німецьким депутатом Парламентської асамблеї Ради Європи Ульріхом Йоме. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на агентство БелаПАН. 

 

 

"Ми провели першу неформальну розмову тут, у Мінську. Я про цю розмову поінформував посла України. Ми, представники партії "Альтернатива для Німеччини", хотіли б виступити чесними посередниками і будемо інформувати і німецькі, і українські відомства про те, що відбулося і про плановані розмови", – цитує Йоме агентство.

 

Німецький депутат висловив сподівання, що "в найближчі місяці завдяки таким зустрічам зможемо зробити значні кроки в напрямку миру" на Донбасі.

 

Водночас посол України у Мінську Ігор Кизим заявив у коментарі Радіо Свобода, що його та посольство про цю зустріч ніхто не інформував. За його словами, депутати Бундестагу вільні у своїй поведінці і не виключено, що Йоме перед виїздом міг повідомити Посольство України у Берліні, але не в Мінську, припустив Кизим.

 

Речниця Міністерства закордонних справ Катерина Зеленко заявила, що подібні зустрічі не сприяють встановленню миру. Про це повідомляє прес-служба МЗС

 

"Рішуче засуджуємо спроби будь-яких контактів з так званими республіками з тимчасово окупованих територій України. Такого роду контакти, нехай і замасковані під "посередництво", жодним чином не сприяють досягненню миру, а навпаки є шкідливими – такими, що спрямовані на легітимізацію злочинів Росії проти суверенітету і територіальної цілісності України та міжнародного права загалом", - йдеться у заяві. 

 

Нагадаємо, Європейська комісія "За демократію через право" (відома як Венеціанська комісія) визначила, що Рада Європи не зобов'язана відмовляти Росії у членстві в Парламентській асамблеї організації попри анексію нею українського Криму. 

схожі новини