Новини 2019-12-24 10:15

Литва засудила запуск залізничного сполучення Керченським мостом

Будівництво залізниці між окупованою Росією Кримою та РФ – ще одне порушення українського суверенітету та територіальної цілісності.

Литовський міністр закордонних справ Лінас Лінкявічюс назвав відкриття залізничного руху Керченським мостом порушенням міжнародного права. Про це він у понеділок, 23 грудня, написав у Twitter.

 

«Будівництво залізниці Керченського мосту між окупованою Росією Кримою та РФ – ще одне порушення українського суверенітету та територіальної цілісності. Ми засуджуємо це порушення міжнародного права. Литва ніколи не визнає незаконної анексії Криму», - йдеться у повідомленні.

 

 

Як повідомлялося, 23 грудня у Росії заявили про завершення незаконного будівництва залізничної частини мосту через Керченську протоку до окупованого РФ Криму. Перший потяг рушить з Петербурга до Севастополя. Президент РФ Владімір Путін залізницею відправився на рейковому автобусі з Керчі в Тамань, запустивши таким чином залізничне сполучення.

 

Своєю чергою, представництво президента Володимира Зеленського у Криму наголосило на протиправності запуску залізничного сполучення РФ-Крим.

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Росії і передало відповідну ноту протесту.

 

Також на запуск сполучення відреагували в ООН: «мають дотримуватися резолюції про суверенітет та територіальну цілісність України».

 

Нагадаємо: будівництво так званого «Кримського мосту» тривало з 2015 року – з порушеннями міжнародного права, оскільки Україна не давала дозволу на будівництво. У травні 2018 року в окупованому Криму офіційно відкрили автомобільну частину мосту.

схожі новини