Новини 2019-12-30 13:57

The Economist: На Європу чекає особливо тяжкий рік

Зокрема, тягар підтримки європейського попиту вкотре ляже на плечі Європейського центрального банку, попри те що ця інституція пристосовується до зміни керівництва й сягає межі дозволеного її правилами.

На Європу чекає особливо тяжкий рік - з огляду на залежність від зовнішнього попиту, особливо з Китаю, Німеччина 2020-го наближатиметься до рецесії, і «велика коаліція» на чолі з канцлеркою Анґелою Меркель, як ніколи, матиме вразливий вигляд. Про це пише The Economist у спільному з "Українським тижнем" проекті "Світ у 2020".

 

«Політичний параліч у завершальний період доби Меркель укупі з культурним несприйняттям дефіциту бюджету завадять Німеччині надати очевидну політичну відповідь — фіскальне стимулювання, спрямоване на внутрішні державні інвестиції. Президент Франції Емманюель Макрон просуватиме рішучіший підхід на європейському рівні, але його спроби зіткнуться з обуреними суперечками про те, як заповнити прогалину, що її утворить Brexit у семирічному бюджеті Європейського Союзу. Це означає, що тягар підтримки європейського попиту вкотре ляже на плечі Європейського центрального банку (ЄЦБ), попри те що ця інституція пристосовується до зміни керівництва й сягає межі дозволеного її правилами», - йдеться в матеріалі.

 

Також видання прогнозує, що через потребу покладатися на ЄЦБ 2020 року виникне нова небезпека, адже президент США Дональд Трамп, шукаючи цапів-відбувайлів, щоб виправдати сповільнення економіки США, називає негативні ставки ЄЦБ нечесною торговельною перевагою. Передвиборчі промови Трамп може частенько приправляти погрозами щодо мита на європейські товари, змушуючи інвесторів хвилюватися. Це призведе до коливань на фондовому ринку, іноді навіть досить тривожних, щоб знеохотити Трампа відкривати другий фронт торговельної війни.

 

  • Журнал «Український тиждень» десятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.