Новини 2020-01-01 12:14

"Оператор ГТС України" відзвітував про початок транзиту газу за новим контрактом

Перша ніч "Оператора ГТС України" пройшла у штатному режимі.

ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ) звітує, що перша ніч минула у штатному режимі, усі номінації щодо транзиту опрацьовано у рамках виконання нового договору. Про це у середу, 1 січня, написав керівник "Оператора газотранспортної системи України" Сергій Макогон у Facebook.

 

"Перша ніч Оператора ГТС України пройшла у штатному режимі. Опрацювали всі номінації щодо транзиту у рамках виконання новогу договору. Ми довели що спроможні працювати за новими європейськими правилами", - наголосив гендиректор.

 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський пізно ввечері 30 грудня повідомив, що Україна підписала контракт з російським "Газпромом" на транзит газу на п’ять років з можливим пролонгуванням ще на десять років.

 

Як повідомлялося, 30 грудня Кабінет міністрів дозволив НАК "Нафтогаз України" підписати з російським Газпромом угоду про врегулювання існуючих газових спорів та договір про надання послуги з організації транспортування природного газу.

 

Того самого дня глава "Оператора Газотранспортної системи України" Сергій Макогон заявив, що чотириденний переговорний марафон з "Газпромом" завершився.

 

Остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу по території України було досягнуто представниками Єврокомісії, України і РФ  на переговорах у Мінську 20 грудня.