Новини 2020-01-07 19:45

Рішення Трампа про ліквідацію Сулеймані було законне – Помпео

У США кажуть, що «щоразу, коли президент ухвалює рішення такого масштабу, йому надходить багато даних (від розвідки)».

Рішення президента США Дональда Трампа щодо ліквідації іранського генерала Кассема Сулеймані було законним. Про це заявив держсекретар США Майк Помпео під час прес-конференції в Держдепі у вівторок, 7 січня, передає Укрінформ.

 

«Президент мав цілком законні й належні підстави, також це рішення ідеально вписується в нашу стратегію – як ширше протистояти загрозі зловмисної діяльності з боку Ірану», - сказав Помпео, зауваживши, що «щоразу, коли президент ухвалює рішення такого масштабу, йому надходить багато даних (від розвідки)».

 

Також, за його словами, Сулеймані, прибувши до Багдада, не мав шляхетних намірів.

 

«Чи є історія, яка б бодай віддалено свідчила про те, що цей добрий джентльмен, цей дипломат великого порядку їхав до Багдада з ідеєю проведення мирної місії? Ми знаємо, що це було не так», - сказав Помпео, додавши, що Іран відмовився приєднатися до регіонального та міжнародного консенсусу заради миру.

 

Нагадаємо, 3 січня за наказом Трампа американські сили авіаударом ліквідували в аеропорту Багдада генерал-майора Ірану Кассема Сулеймані, керівника елітних сил «Кудс».

 

Іранський президент Хассан Рухані заявив, що вбивство Сулеймані «зробить Іран більш рішучим у його опорі США». 

 

В ООН вважають, що вбивство Сулеймані може порушувати міжнародне право.