Новини 2020-01-09 17:51

Україна не повинна оплачувати поставки газу до ОРДЛО: "Газпром" відмовився від компенсацій

Російська компанія відмовилася від претензій в рамках нових домовленостей про транзит.

Російська компанія "Газпром" повністю відмовилася від претензій на компенсації за поставки газу на тимчасово окупований Донбас у рамках нової угоди з НАК "Нафтогаз Україна". Про це повідомляє виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, передає РБК-Україна

 

За його словами, в старому контракті на транзит і поставки газу були прописані точки входу до ГТС України, які на сьогодні знаходяться на окупованому Донбасі.

 

"На кінець 2019 року жодні поставки на окуповану територію Донбасу українська сторона не повинна оплачувати", - підкреслив Вітренко.

 

Він також уточнив, що "Газпром" відмовився від претензій в рамках нових домовленостей про транзит.

 

Як повідомлялося, 30 грудня Кабінет міністрів дозволив НАК "Нафтогаз України" підписати з російським Газпромом угоду про врегулювання існуючих газових спорів та договір про надання послуги з організації транспортування природного газу.

 

Того самого дня глава "Оператора Газотранспортної системи України" Сергій Макогон заявив, що чотириденний переговорний марафон з "Газпромом" завершився.

 

Остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу по території України було досягнуто представниками Єврокомісії, України і РФ  на переговорах у Мінську 20 грудня.

схожі новини