Новини 2020-01-13 19:40

У справі одеського коледжу повідомили ще одну підозру

Завідувачці господарством навчального закладу інкримінується службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки.

У межах кримінального провадження за фактом пожежі в одеському коледжі повідомлено про підозру ще одній особі – завідувачці господарством навчального закладу. Про це повідомив відділ комунікації поліції Одеської області в понеділок, 13 січня.

 

«У провадженні за фактом пожежі в одеському коледжі повідомлено про підозру ще одній особі. Завідувачці господарством коледжу інкримінується службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки», - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, мова йде про ч. 2 ст. 367 ККУ.

 

Слідство встановило, що у 2014 році ДСНС провела планову перевірку дотримання пожежної безпеки в навчальному закладі. Було виявлено низку грубих порушень, зокрема - відсутність первинних засобів пожежогасіння, системи сповіщення про пожежу, зачинені пожежні виходи, решітки на вікнах першого та четвертого поверхів тощо.

 

Порушення усунуті не були. Незважаючи на це, підозрювана як службова особа, відповідальна за дотримання правил пожежної безпеки, а також член комісії з перевірки готовності корпусів коледжу до нового 2019-2020 навчального року, погодилася з висновком комісії про готовність закладу до навчального року.

 

Слідство разом з прокуратурою області клопотатиме про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

 

Підозрюваній загрожує до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Нагадаємо, 4 грудня 2019 року в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу виникла пожежаЗагинули 16 людей, загалом постраждали 47. Пожежа сталася через займання побутового електричного обладнання. Люди не могли евакуюватися, бо один із виходів був зачинений. Як з’ясувалося, у коледжі не було пожежної сигналізації, датчиків диму. Також, у будівлі коледжу не знайшли жодного вогнегасника. За повідомленнями ЗМІ, під час пожежі у коледжі не пролунало тривожних сигналів чи оголошень, багато учнів не відразу дізналися про займання.

 

11 грудня суд обрав запобіжний захід директорці коледжу Любові Кочерзі у вигляді цілодобового домашнього арешту з обов'язковим носінням електронного браслета. 

 

12 грудня рятувальники дістали з-під завалів коледжу тіла всіх людей, які вважалися зниклими.

 

Станом на 26 грудня були встановлені особи всіх загиблих.

 

Розслідування триває за ч. 2 ст. 270 ККУ (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки).

схожі новини