Новини 2020-01-16 14:05

Керівник французької Conspiracy Watch: Найактивніші конспірологи чітко підтримують Кремль, Іран і режим Асада в Сирії

У франкомовному просторі налічується кількасот конспірологічних сайтів та блогів.

У франкомовному просторі є кількасот конспірологічних сайтів і блогів, і можна впевнено сказати, що найактивніші конспірологи чітко й недвозначно підтримують Кремль, Іран і режим Башара Асада в Сирії. Про це в інтерв’ю Тижню розповів керівник французької дослідницької лабораторії Conspiracy Watch Руді Рейхштадт.

 

«Я зараз говорю лише про сайти та блоги й не беру до уваги сторінки у Facebook, Тwitter та YouTube-канали. У франкомовному просторі таких налічується кількасот, із них 30–40 мають близько 100 тис. відвідувачів на місяць, 12 найбільших — до мільйона. Флагманом серед них є ресурс Алена Сораля «Рівність та примирення» (Egalité & réconsillation), що збирає понад 5 млн відвідувачів щомісяця. Сораль є великим другом Північної Кореї та авторитарних режимів загалом, сам себе називає націонал-соціалістом. На його сайті можна придбати «Mein Kampf» Адольфа Гітлера та сфальшовані «Протоколи сіонських мудреців», – повідомив Рейхштадт.

 

Отже, наголошує він, йдеться про класичну конспірологію та антисемітизм, а також про всі можливі теорії змови, що збігаються з інтересами російської, іранської, сирійської політики. Усе це регулярно перепощується.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини