Новини 2020-01-20 14:47

Іран залишається в ядерній угоді 2015 року

Раніше Тегеран оголосив про відмову від встановлених договором обмежень.

Іран залишається в ядерній угоді 2015 року. Про це в понеділок, 20 січня, повідомило Deutsche Welle, цитуючи речника міністерства закордонних справ країни Аббаса Мусаві під час щотижневого телевізійного брифінгу.

 

«Тегеран все ще залишається в угоді... Заяви європейських держав про порушення Іраном угоди є необґрунтованими», - сказав він.

 

За словами Мусаві, чи буде Іран надалі зменшувати свої ядерні зобов'язання, залежатиме від інших сторін та від того, чи будуть забезпечені угодою інтереси Ірану.

 

Нагадаємо, у січні цього року Іран заявив, що більше не буде дотримуватися жодних обмежень, встановлених ядерною угодою 2015 року. Рішення знімає ключове обмеження – щодо кількості центрифуг, які встановлюються для виробництва ядерного палива. Це є п'ятим і останнім кроком у процесі зменшення зобов’язань. Якщо санкції проти Тегерана будуть скасовані та інтереси Ірану будуть задоволені, країна готова повернутися до зобов'язань.

 

Рішення було ухвалене на фоні загострення відносин США-Іран після вбивства іранського генерала Кассема Сулеймані 3 січня.

 

На це в НАТО заявили, що Іран ніколи не повинен отримати ядерну зброю. 

 

Згодом Тегеран заперечив, що зацікавлений мати ядерну зброю.

схожі новини