Новини 2020-01-20 19:50

Трамп закликав Сенат розглянути справу його імпічменту у пришвидшеному порядку

Про це йдеться у заяві американського лідера.

Президент США Дональд Трамп закликав Сенат розглянути справу щодо його імпічменту у пришвидшеному порядку. Про це йдеться у тексті його заяви, підготовленої напередодні засідання Сенату, передає Reuters

 

"Сенату слід у прискореному порядку відхилити ці неповноцінні статті імпічменту й виправдати президента", - йдеться у заяві. 

 

У документі також йдеться, що звинувачення в перешкоджанні роботі Конгресу США є "поверховим й небезпечним". 

 

Нагадаємо, Сенат США 16 січня офіційно розпочав судовий процес щодо імпічменту Трампа. 

 

Як повідомлялося, приводом до імпічменту президента США стала оприлюднена 25 вересня 2019 року офіційна стенограма телефонної розмови Трампа та Зеленського за 25 липня. Пізніше Комітет з питань розвідки Палати представників США оприлюднив скаргу неназваного співробітника американських спецслужб щодо порушень під час розмови Трамп-Зеленський.

 

Зеленський заявив, що думав, нібито опублікують тільки репліки Трампа.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько відігравав ключову роль у політиці США щодо України.

 

Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну для отримання політичної вигоди на президентських виборах у США. З 13 листопада у Конгресі стартували перші відкриті слухання щодо імпічменту.

 

18 грудня Палата представників Конгресу США проголосувала за оголошення імпічменту Трампу.

схожі новини