Новини 2020-01-22 09:44

Сенат США ухвалив правила судового процесу щодо імпічменту

Голосування відбулося після майже 13 годин дебатів.

Американський Сенат ухвалив запропоновані лідером сенатської більшості Мітчем Макконнеллом правила судового процесу щодо імпічменту президента країни Дональда Трампа. Про це повідомило CNN.

 

Як зазначається, голосування відбулося після майже 13 годин дебатів.        

 

Макконнелл дав сторонам обвинувачення і захисту три дні на висловлення  аргументів, загальна тривалість яких може бути не більшою, ніж 24 години.

 

Лідер меншості Сенату Чак Шумер запропонував 11 поправок, що стосувалися надання документів з адміністрації Трампа та виклику свідків, зокрема очільника апарату Білого дому Міка Малвані та колишнього радника з національної безпеки Джона Болтона. Поправки були провалені голосуванням за партійною лінією – 53 проти 47 законодавців не на користь демократів.

 

Як повідомлялося, приводом до імпічменту президента США стала оприлюднена 25 вересня 2019 року офіційна стенограма телефонної розмови Трампа та президента Володимира Зеленського за 25 липня. Пізніше Комітет з питань розвідки Палати представників США оприлюднив скаргу неназваного співробітника американських спецслужб щодо порушень під час розмови Трамп-Зеленський.

 

Зеленський заявив, що думав, нібито опублікують тільки репліки Трампа.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько відігравав ключову роль у політиці США щодо України.

 

Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну для отримання політичної вигоди на президентських виборах у США. З 13 листопада у Конгресі стартували перші відкриті слухання щодо імпічменту.

 

18 грудня Палата представників Конгресу США проголосувала за оголошення імпічменту Трампу.

 

16 січня Сенат США офіційно розпочав судовий процес щодо імпічменту. 21 січня розпочався розгляд.