Новини 2020-01-22 10:54

Стало відомо, коли почнуть впроваджувати дорожні карти переходу ЗСУ на стандарти НАТО

За словами Андрія Загороднюка, ВМС вже фактично відповідають критеріям членства в Альянсі, оскільки багато хто з персоналу пройшов службу і навчання в структурах НАТО.

Впровадження перших дорожніх карт переходу Збройних сил України на стандарти НАТО розпочнеться в січні 2020 року. Про це заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

 

"У Брюсселі у нас були системні зустрічі, на яких ми домовилися про дорожні карти переходу на стандарти Альянсу. Як має впроваджуватися реформа в тісній кооперації з НАТО, щоб вони розуміли наші дії та повністю підтримували їх - ці дорожні карти було погоджено і підтримано. Перші дорожні карти вже будуть у січні, тому що стандартів там кілька сотень", - сказав міністр.

 

За його словами, дорожня карта стосуватиметься видів та окремих родів військ, тому що всі вони перебувають в абсолютно різних станах.

 

"Дорожня карта йтиме за видами і за окремими родами військ, тому що абсолютно різний стан. У деяких він такий, що можна вже завтра сертифікацію проходити, в деяких її вже пройшли (наприклад, у Силах спеціальних операцій), а в деяких - необхідно будувати все від самого початку", - сказав Загороднюк.

 

За його словами, Військово-морські сили України вже нині фактично відповідають критеріям членства в Альянсі, оскільки багато хто з персоналу пройшов службу і навчання в структурах НАТО.

 

Як повідомлялося, у Сухопутних військах Збройних сил України у 2020 році планують на базі однієї з бригад створити бригадну бойову тактичну групу за стандартами НАТО.