Новини 2020-01-23 17:47

У "Борисполі" медики зустрічатимуть літаки з Китаю через смертельний вірус

Кожного дня санітарно-карантинні підрозділи разом з прикордонниками будуть зустрічати літаки, які мають пряме авіасполучення з Китаєм.

Санітарно-карантинні підрозділи разом з Державною прикордонною службою зустрічатимуть літаки, які прибувають з Китаю, та проводитимуть опитування. Про це у четвер, 23 січня, заявив генеральний директор Державної установи "Центр громадського здоров'я МОЗ України" Ігор Кузін під час брифінгу щодо ситуації розповсюдження коронавірусної інфекції (nCoV).

 

"На сьогодні прямого авіасполучення з Уханем немає, але є пряме авіасполучення з Китаєм. Так, сьогодні прибув літак з міста Санья і санітарно-карантинними підрозділами лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України було проведено прийом цього літака", - заявив він.

 

При цьому Кузін додав, що не запроваджуються ніякі додаткові засоби догляду за пасажирами, але разом з членами екіпажу співробітники лабораторного центру проводитимуть опитування та перевірку наявності звернень або поганого самопочуття у пасажирів літака.

 

"Таким чином, кожного дня санітарно-карантинні підрозділи будуть зустрічати спільно з Державною прикордонною службою основні літаки, які мають пряме авіасполучення з Китаєм. Додаткових заходів поки не буде впроваджено. Таке рішення можливо переглядати лише після отримання відповідних керівництв з боку ВООЗ", - зазначив він.

 

Також Кузін заявив, що "проводиться швидка оцінка потреби у виробах медичного призначення, а також витратних матеріалів у випадку завезення вірусу на територію України, щоб ми змогли перевірити наявні запаси в рамках функціонування лабораторних центрів МОЗ".

 

Як уточнили у МОЗ, такі рейси прибувають лише до аеропорту "Бориспіль".

 

Нагадаємо: коронавірус nCoV спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей). Ринок було закрито з 1 січня.

 

Випадки захворювання було зареєстровано в Таїланді, Тайвані, Японії, США та Південній Кореї. Також надходять повідомлення про потенційні випадки в Австралії.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини.

  

Міністерство охорони здоров’я України офіційно повідомило Держприкордонслужбу про ситуацію з новим коронавірусом.

 

Наразі унаслідок коронавірусу померло вже 25 людей. Ще зафіксовані 616 випадків зараження. 

 

Через епідемію влада Пекіну скасувала всі святкові заходи з нагоди прийдешнього Нового року за місячним календарем.