Новини 2020-01-24 13:48

Держкіно вирішило оновити склад Експертної комісії, яка протидіє російській пропаганді

Безпосереднім приводом для розгону Комісії її члени вважають нещодавнє Звернення представників громадськості щодо неприпустимості нівелювання Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Державне агенство з питань кіно 1 лютого припиняє повноваження членів Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів. Про це йдеться в наказі, який 21 січня підписала т.в.о. голови відомства Юлія Шевчук.
 

Зауважимо, експертна комісія має право заборонити показ фільмів або серіалів, що не відповідають вимогам законодавства. У нинішньому її складі, сформованому попереднім головою Держкіно Пилипом Іллєнком, переважають представники незалежних громадських організацій і патріотичні діячі культури.

 

Упродовж трьох з половиною років комісія посідала принципову позицію захисту українського кінопрокату від російської пропаганди. Так, завдяки її рішенням було заблоковано показ сотень фільмів та серіалів, в яких є пропаганда "русского міра" або актори, включені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

 

У Держкіно мотивують своє рішення "необхідністю оновлення складу Експертної комісії".

 

Своєю чергою, рух добровольців "Простір свободи" зазначає, що принаймні деякі члени комісії ставляться до раптової потреби в оновленні скептично, "вважаючи рішення помстою нової влади за їхню безкомпромісну позицію".

 

"По-перше, триває конкурс на призначення голови цього відомства і логічно, що саме новий очільник, а не т.в.о. мав би вирішувати питання складу комісії. По-друге, очевидне бажання ініціаторів наказу не стільки оновити комісію, стільки терміново перешкодити роботі її нинішнього складу. Адже повноваження членів припиняються не з дня сформування нового складу, а з 1 лютого. Коли сформують новий склад – невідомо, пропозиції Держкіно прийматиме до 14 лютого", - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, безпосереднім приводом для розгону Комісії її члени, що представляють громадський сектор, вважають нещодавнє Звернення представників громадськості щодо неприпустимості нівелювання Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

 

Відповідне звернення разом з іншими громадськими та культурними діячами підписали 8 членів комісії - Ахтем Сеітаблаєв, Сергій Оснач, Марія Гурська, Сергій Стуканов, Ярослав Підгора-Гвяздовський, Віктор Литовченко, Євген Репетько та Валерій Шалига.

 

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 27 листопада оголосив новий конкурс на посаду голови Державного агентства України з питань кіно.

схожі новини