Новини 2020-01-31 10:27

Безпілотник ОБСЄ виявив важке озброєння бойовиків, розміщене з порушенням ліній відведення

Зокрема, на полігоні біля Бугаївки зафіксовано чотири, а поблизу Міусинська - три реактивних системи залпового вогню (невстановленого типу).

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували на окупованій території Луганської області сім одиниць озброєння, розміщених з порушенням ліній відведення, а також понад 100 одиниць озброєння за лініями відведення, однак за межами виділених місць зберігання озброєння. Про це у п'ятницю, 31 січня, повідомив прес-центр штабу ООС у Facebook.

 

"У щоденному звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ від 30 січня 2020 року оприлюднена інформація, що 24 січня в непідконтрольних урядові України районах Луганської області представники Місії за допомогою повітряного спостереження зафіксували 7 одиниць озброєння, розміщених з порушенням ліній відведення, а також понад 100 одиниць озброєння за лініями відведення, однак за межами виділених місць зберігання озброєння", - йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, на полігоні біля населеного пункту Бугаївка зафіксовано чотири, а поблизу населеного пункту Міусинськ - три реактивних системи залпового вогню (невстановленого типу), які були розміщені з порушенням ліній відведення.

 

На полігонах біля населених пунктів Бугаївка і Мирне, та поблизу населеного пункту Міусинськ зафіксовано 41 танк, 27 одиниць самохідної артилерії, 39 одиниць буксируваної артилерії. Типи озброєння представникам Місії встановити не вдалося. Зазначене озброєння було розміщене за лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання.

 

Крім того, того ж дня на полігоні біля населеного пункту Бугаївка зафіксовано 14 одиниць самохідної артилерії та 18 одиниць буксируваної артилерії або мінометів. За відсутності інформації щодо калібру цього озброєння встановити, чи було воно розміщене з порушенням ліній відведення, представникам Місії не вдалося.

 

"Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін зазначає, що своїми діями збройні формування Російської Федерації вкотре демонструють небажання дотримуватись Мінських домовленостей", - резюмували у штабі.

 

Як повідомлялося, безпілотник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксував на окупованій території Луганської області чотири самохідні гаубиці "Гвоздика" поблизу населеного пункту Богданівка та дві буксирувані гаубиці "Жаба" у населеному пункті Новогригорівка.