Новини 2020-01-31 14:50

Зеленський наголосив, що США є і будуть ключовим союзником України

Президент подякував Майку Помпео за особисту тверду й непохитну позицію щодо територіальної цілісності та суверенітету України.

Президент Володимир Зеленський після переговорів з держсекретарем США Майком Помпео наголосив, що Сполучені Штати Америки є і будуть ключовим союзником України. Про це у п'ятницю, 31 січня, повідомила прес-служба глави держави.

 

 

Як зазначається, Зеленський заявив, що візит Держсекретаря в Україну знаковий і яскраво демонструє послідовну та всебічну підтримку нашої країни з боку США.

 

"Ми високо цінуємо зусилля Президента Трампа та його адміністрації у цих справах", – зазначив він у заяві для ЗМІ.

 

Також президент подякував Майку Помпео за особисту тверду й непохитну позицію щодо територіальної цілісності та суверенітету України.

 

Крім того, сторони підкреслили, що показовим прикладом партнерства двох держав стала чітка та злагоджена робота під час трагедії з українським літаком в Ірані.

 

Зеленський також відзначив ефективну та дієву санкційну політику США, яка допомагає протистояти наявним викликам. Ідеться, зокрема, про питання енергетичної безпеки та будівництво "Північного потоку – 2".

 

Зі свого боку Держсекретар США Майк Помпео заявив, що Україна є важливою державою, а не лише географічним серцем Європи.

 

"Це фактично оплот і фортеця між Східною Європою та авторитаризмом. Безумовно, це країна, яка годує європейців, підтримує труби, що обігрівають Європу", – підкреслив Державний секретар США.

 

Нагадаємо, Помпео заявив, що США підтримують прагнення України вступити в НАТО та ЄС.

 

Як повідомлялося, у четвер, 30 січня, держсекретар США Майк Помпео прибув до Києва. Він мав приїхати до України 3 січня, однак візит був відтермінований через необхідність залишитися у Вашингтоні для моніторингу ситуації в Іраку та забезпечення безпеки американців на Близькому Сході.

схожі новини