Новини 2020-02-04 09:54

Організатори ізраїльського форуму вибачилися за проросійську версію історії Голокосту

Одним із головних організаторів форуму був Моше Кантор, якого вважають близьким до президента РФ Владіміра Путіна.

Меморіальний комплекс пам'яті Голокосту Яд Вашем вибачився за спотворення фактів під час Всесвітнього форуму пам'яті Голокосту та версію історії, за якою "Радянський Союз був майже єдиним переможцем над нацистською Німеччиною". Про це йдеться у його листі до газети Haaretz.

 

 

Організатори у листі зазначають, що інформація, представлена ​​під час події, містила "неточності" та "часткове викладення фактів", які "створили незбалансоване враження" і викликала критику політиків, істориків та громадських діячів.

 

"Відеозаписи, показані на форумі, не згадували ні про злочини Радянського Союзу у Другій світовій війні, ні про його відповідальність за спалах війни. У ньому не було жодних посилань на поділ Польщі між радянською Росією та нацистською Німеччиною в 1939 році, або на окупацію Західної Європи в 1940 році", - йдеться у листі.

 

Там додали, що одним із головних організаторів форуму був Моше Кантор, президент Європейського єврейського конгресу, бізнесмен, олігарх і мільярдер, якого вважають близьким до президента РФ Владіміра Путіна.

 

Нагадаємо, п'ятий Всесвітній форум пам'яті Голокосту під назвою "Пам'ятати про Голокост, боротися з антисемітизмом", приурочений до 75-річчя звільнення жертв концтабору Освенцим, проходив у Єрусалимі 22-23 січня. 

 

Президент Польщі Анджей Дуда відмовився від участі у форумі, оскільки організатори не надали часу для його виступу, але запланували виступ Путіна.

 

схожі новини