Новини 2020-02-04 14:03

Імпічмент Трампа. Сторони виступили із заключними аргументами в Сенаті

Остаточне рішення у справі сенатори винесуть 5 лютого.

Сенатори 3 лютого заслухали заключні аргументи сторін у процесі щодо імпічменту американського президента Дональда Трампа. Про це повідомляє Голос Америки

 

 

Демократи закликали Сенат якнайшвидше усунути Трампа з посади, оскільки він, за їхніми словами, порушив свою присягу захищати Конституцію.

 

Як зазначив демократ, "менеджер імпічменту" Адам Шифф, сенатори повинні дотриматися своєї присяги та визнати главу держави винним за двома статтями: у використанні службового становища та перешкоджанні розслідуванню Конгресу. 

 

Конгресмен Джексон Кроу також сказав, що дії Трампа можуть загрожувати чесності та неупередженості наступних президентських виборів. 

 

Юридичний радник Білого дому Пет Сіполлоне натомість заявив, що справа щодо імпічменту є спробою демократів "скасувати результати президентських виборів 2016 року" та запобігти переобранню Трампа. 

 

Він додав, що "американський народ втомився від безкінечних розслідувань". 

 

Адвокат президента Кеннет Старр також поставив під сумнів правомірність обвинувачень на адресу Трампа, оскільки демократична більшість у Конгресі не дозволила республіканській меншості запросити своїх свідків. 

 

Остаточне рішення у справі Сенат винесе 5 лютого. 

 

Як повідомлялося, приводом до імпічменту президента США стала оприлюднена 25 вересня 2019 року офіційна стенограма телефонної розмови Трампа та президента Володимира Зеленського за 25 липня. Пізніше Комітет з питань розвідки Палати представників США оприлюднив скаргу неназваного співробітника американських спецслужб щодо порушень під час розмови Трамп-Зеленський.

 

Зеленський заявив, що думав, нібито опублікують тільки репліки Трампа.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько відігравав ключову роль у політиці США щодо України.

 

Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну для отримання політичної вигоди на президентських виборах у США. З 13 листопада у Конгресі стартували перші відкриті слухання щодо імпічменту.

 

18 грудня Палата представників Конгресу США проголосувала за оголошення імпічменту Трампу.

 

16 січня Сенат США офіційно розпочав судовий процес щодо імпічменту. 21 січня розпочався розгляд.