Новини 2020-02-04 17:49

Вбивство Шеремета. Адвокати Антоненка оголосили відвід судді

Суд оголосив перерву на невизначений термін.

У суді щодо запобіжного заходу ветерану Андрію Антоненку, підозрюваному у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета, адвокати 4 лютого оголосили відвід судді. Про це повідомив кореспондент Тижня.ua з Печерського районного суду Києва.

 

 

Після перерви захист Антоненка оголосив відвід судді Віталія Писанця, оскільки в адвокатів є сумніви щодо процесу авторозподілу справи.

 

"Автоматизована система розподілу має визначати суддів, які з тих чи інших причин не можуть розглядати справу. Після цього автоматичний розподіл передає справу на одного з вільних суддів. Однак, у нашій справі документи чомусь  одразу подали на Писанця", -  заявили у коментарі Тижню.ua захисники Антоненка. 

 

 

Суд оголосив перерву на невизначений термін, оскільки треба визначити іншого суддю, який буде розглядати відвід

 

Раніше Писанець розглядав справу щодо продовження запобіжного заходу підозрюваної Юлії Кузьменко і залишив її під вартою

 

Як повідомлялося, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті підриву автомобіля. Авто належало керівниці "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель за ч. 2 п. 5 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі – зокрема, Андрія Антоненка.

 

Антоненко – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України. Він є автором гімну Сил спеціальних операцій "Тихо прийшов, тихо пішов".

 

Також у справі як підозрювані, окрім Кузьменко та Антоненка, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

Організатором вбивства слідство вважає Антоненка.

 

13 грудня  Печерський суд Києва відправив під домашній арешт до 8 лютого 2020 року Дугарь. Вночі 14 грудня суд також обрав запобіжні заходи Антоненку та Кузьменко, відправивши їх в СІЗО до 8 лютого.

схожі новини