Новини 2020-02-05 13:09

В Україні затвердили список 219 підприємств, які не можна приватизовувати

Зокрема ці підприємства мають забезпечувати енергетичну незалежність та обороноздатність.

До списку стратегічних об'єктів, які не можна приватизовувати в Україні, додали 219  підприємств. Про це повідомив 5 лютого Міністр розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов у Facebook.

 

"Уряд погодив законопроєкт “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації”. Цей законопроєкт за №2831 зареєстровано у Верховній Раді України. Всі 219 об’єктів списку проходили глибокий аналіз та виносились до обговорення з профільними центральними органами виконавчої влади", - повідомив Милованов.

 

Він зазначає, що для формування переліку стратегічних об’єктів, приватизацію яких заборонено, використовувалися три головних критерії: підприємства мають забезпечувати енергетичну незалежність та обороноздатність держави, мають бути природними монополіями, діяльність підприємств має критично важливе значення для суспільства.

 

Міністр пояснює, що загалом до переліку увійшли 3 групи об’єктів: акціонерні товариства, у статутних капіталах  яких  частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою, ніж 50%+ 1 акцій та не підлягає приватизації (9 підприємств). Акціонерні товариства, у статутних капіталах  яких  частка корпоративних прав, що належать державі, становить 100%, державні унітарні та казенні підприємства, що не підлягають приватизації (101 підприємство) та об’єкти культури та спорту, що не підлягають приватизації (109 підприємств).

 

 

"Також є важливе уточнення щодо майбутнього підприємств, доля державних акцій в яких зараз складає 100%: у разі прийняття рішення про зменшення частки корпоративних прав, що належать державі у статутному капіталі акціонерних товариств, а також при перетворенні державних унітарних підприємств в акціонерні товариства, частка корпоративних прав, що належать державі у статутному капіталі таких товариств, не може бути меншою ніж 50 відсотків + 1 акція та не підлягає приватизації", - наголосив Милованов.

 

Нагадаємо, що 31 грудня прем'єр-міністр Олексій Гончарук підбив підсумки роботи Верховної Ради та зазначив, що Україна запустили процес приватизації збиткових нестратегічних підприємств, а це приблизно 12 мільярдів додаткових коштів до держбюджету.

схожі новини