Новини 2020-02-06 17:37

У МОЗ повідомили, що позитивні тести на коронавірус перевірятимуть у Лондоні

Лондонська лабораторія буде підтверджувати випадки інфікування вірусом.

Позитивні тести на інфікування коронавірусом передаватимуть до Лондонської лабораторії на перевірку і підтвердження. Про це під час брифінгу 6 лютого повідомив директор директорату Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я Андрій Скіпальський, передає РБК-Україна.

 

За словами Скіпальського, у разі, якщо тест на коронавірус буде позитивним, то його відправлять в лабораторію в Лондоні, і лише після цього хвороба буде підтвердженою.

 

"Якщо раптом такий тест буде позитивний - на коронавірус, верифікація здійснюється не нашою лабораторією - верифікація здійснюється лабораторією в Лондоні. Тобто ... зразки надсилаються ... Є спеціальний механізм і здійснюється там верифікація. І тільки тоді ми отримаємо підтвердження випадку", - пояснив він.

 

Як повідомлялося, 5 лютого в Україну прибули тестувальні системи для виявлення коронавірусу.

 

Нагадаємо, коронавірус nCoV спалахнув на ринку морепродуктів в Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. 

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

   

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем.

 

Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали.

 

В українському уряді створили оперативний штаб у зв’язку з коронавірусом. 27 січня МОЗ оприлюднило наказ щодо боротьби з коронавірусом nCoV. 

 

31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 

 

3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу.