Новини 2020-02-10 14:31

Прокуратура розпочала кримінальне провадження через "паспортизації" в "ЛНР"

Паспорти «ЛНР», ймовірно, отримали понад 200 тис. осіб.

Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом примусової «паспортизації» громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області. Про це 10 лютого повідомляє Офіс Генерального прокурора.

 

"Управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської області розпочало кримінальне провадження щодо здійснення представниками окупаційної адміністрації Російської Федерації примусової «паспортизації» громадян України. Вказані дії кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни", - повідомляють на сайті.

 

У Офісі зазначили, що такі дії носять саме примусовий характер та всупереч вимогам Женевської конвенціії ведуть до порушення конституційних прав та свобод громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області.

 

Здійснення досудового розслідування доручено слідчим ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

 

Інформують також, що Офіс Генерального прокурора контролює хід досудового розслідування. За попередніми даними Офісу, паспорти «ЛНР», ймовірно, отримали понад 200 тис осіб.

 

Нагадаємо, що 3 лютого прокуратура порушила справу через вбивство двох жінок і дитини терористами "ЛНР". За версією слідства, восени 2014 року викрали двох жінок та малолітню дитину та розстріляли їх. Розслідуванням займається Старобільський відділ поліції ГУНП в Луганській області

схожі новини