Новини 2020-02-12 11:17

Єрмак назвав один з пріоритетів для Офісу президента

Йдеться про припинення війни на Донбасі.

Припинення війни на Донбасі в інтересах України є і завжди буде одним із пріоритетів для президента Володимира Зеленського та його Офісу. Про це 12 лютого на своєму першому брифінгу заявив новопризначений глава Офісу президента Андрій Єрмак.

 

«Сьогодні для президента і Офісу президента одним з пріоритетів є, і завжди буде, припинення війни на Донбасі в інтересах України», - сказав він.

 

Він також зазначив, що зовнішньополітичні напрямки залишаться в центрі його уваги.

 

«Я буду опікуватися їх також», - підкреслив новопризначений глава Офісу президента.

 

Крім того, Єрмак наголосив на неможливості проведення будь-якого виборчого процесу на окупованих територіях Донецької та Луганської областей в умовах присутності там іноземних і/або незаконних збройних формувань і за наявності непідконтрольної українській стороні ділянки державного кордону.

 

"Я ще раз хочу повторити, що відповідно до українського законодавства, неможливо проводити вибори, якщо на території є будь-які іноземні військові угруповання, є будь-які незаконні збройні люди і кордон України не перебуває під контролем уряду України. Це записано в українському законодавстві, а вибори ми плануємо провести на 100% відповідно до українського законодавства", - заявив він.

 

Єрмак також зазначив, що після свого призначення на посаду голови Офісу президента України поки що не спілкувався зі своїм російським візаві Дмитром Козаком.

 

"Я ще не розмовляв з паном Козаком після його призначення, після мого призначення... Я гадаю, що матиму таку можливість", - сказав він.

 

Новопризначений голова Офісу президента також наголосив, що незалежно від того, хто представлятиме Україну на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську або в "нормандському форматі", принципи, які задекларував президент України Володимир Зеленський, є незмінними і залишаються такими, якими вони були напередодні "нормандського саміту "в Парижі у 2019 році.

 

Нагадаємо, президент Зеленський 11 лютого звільнив з посади керівника Офісу президента України Андрія Богдана і призначив на цю посаду свого помічника Андрія Єрмака.