Новини 2020-02-12 15:55

Facebook звинуватив РФ у поширенні дезінформації про Україну

Російська розвідка використовувала близько 100 фейкових профілів.

У середу, 12 лютого, Facebook повідомив про блокування близько 100 фальшивих облікових записів, які поширювали неправдиву інформацію проти України та інших країн Східної Європи. Їх використовувала російська військова розвідка. 

 

Зазначається, що ті, хто стояли за створенням облікових записів, намагалися приховати свою особистість.

 

"Наше розслідування виявило зв'язку з російськими військовими розвідувальними службами", - повідомили в компанії.

 

Зазначається також, що під час останньої російської операції було використано більше 100 облікових записів у Facebook і на інших платформах для створення фальшивих акаунтів. Вони часто вдавали із себе журналістів у цільових країнах. Після цього вони намагалися поширювати неправдиві відомості через ЗМІ та політиків.

 

У компанії повідомляють, що сторінки адмінів та власників облікових записів зазвичай публікують вміст російською, англійською та українською мовами про місцеві та політичні новини, включаючи громадських діячів в Україні, військову діяльність Росії в Сирії, витоки з СБУ, пов'язані з напруженістю в Криму та збиттям майзійського авіалайнера в Україні у 2014 році.

 

"Це скоріше класична розвідувальна операція, метою якої є маніпулювання ключовими людьми для досягнення високого ефекту", -  повідомив глава поліції кібербезпеки Facebook Натаніель Глайхер.

 

Нагадаємо, що 17 вересня Facebook видалив понад сотню українських акаунтів за розповсюдження фейків. Серед них - сторінки видань Znaj.ua, Politeka, Hyser. Під час операції компанія зупинила діяльність 168 акаунтів, 149 сторінок та 79 груп. Зазначається, що сторінками керували з фейкових профілів.