Новини 2020-02-12 18:08

Мінветеранів пояснило, як отримати статус УБД

Питання врегульовували протягом 6 років.

Міністерство у справах ветеранів 12 лютого у Facebook опублікували пояснення про те, як отримати статус учасника бойових дій для добровольців.

 

На сторінці міністерства зазначили, що це питання не могли врегулювати упродовж шести років.

 

"Соціальну справедливість для добровольців буде відновлено. Вони були першими, хто встали на захист Батьківщини, і наш обов'язок - надати їм належний юридичний статус. Уряд визначив механізм надання статусу учасника бойових дій для осіб, які у складі добровольчих формувань, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, але згодом не увійшли до складу підрозділів ЗСУ чи МВС. Таким чином з’явилась можливість надання добровольцям пільг та соціальних гарантій. Вони зможуть отримати державну підтримку і допомогу щодо соціальної та професійної адаптації", - пояснили в міністерстві.У повідомленні пояснили, які саме потрібно зібрати документи:

- довідку органів, які згідно із ЗУ "Про боротьбу з тероризмом» визначені суб’єктами, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом" (СБУ, МВС, МО, ЦОВ згідно Закону) про період безпосереднього виконання особою бойових завдань в АТО;

- витяг з наказу АТЦ при СБУ про залучення особи до проведення АТО.Зазначають також, що якщо такі документи отримати неможливо, підставою для надання статусу УБД добровольцям є свідчення не менш, ніж трьох свідків із статусом "учасник бойових дій" або "особа з інвалідністю внаслідок війни". Підпис на свідченнях має бути засвідчено нотаріально та додана копія УБД осіб, які свідчать, копії їх паспортів та ідентифікаційних номерів.У міністерстві додають, що до зазначених вище документів потрібно додати копію паспорта з місцем реєстрації, копію ідентифікаційного номеру, заяву на Першого заступника Міністра Мінветеранів про надання статуса учасника бойових дій, згоду на дозвіл обробки персональних даних.

 

Нагадаємо, що 1 січня в Україні набув чинності Закон про статус УБД для добровольців. Закон урегульовує надання статусу учасника бойових дій добровольцям. Зокрема, до переліку учасників бойових дій включаються особи, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, протягом не менше 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, перебуваючи безпосередньо в районах АТО в період її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів, у взаємодії зі Збройними силами України, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національною гвардією, Службою безпеки України.

 

схожі новини