Новини 2020-02-27 16:40

Керівник білоруської служби InformNapalm: Силовий блок Білорусі вже цілком інтегрований у силову компоненту ЗС РФ

В арсеналі Росії багато варіантів дестабілізації ситуації та реалізації своїх задумів щодо можливого аншлюсу Білорусі.

Керівник білоруської служби InformNapalm Дзяніс Івашин в інтерв’ю Тижню висловив впевненість, що Росія напрацювала щодо Білорусі кілька сценаріїв і залежно від ситуації один із них пустить у хід, а силовий блок Білорусі вже цілком інтегрований у силову компоненту ЗС РФ.

 

«Я впевнений, що Росія напрацювала щодо Білорусі кілька сценаріїв і залежно від ситуації один із них пустить у хід. Невідомо, як поведеться оточення Лукашенки, чи повстане проти нього. Лукашенка це розуміє, тому має до нього певну недовіру. Наприклад, силовий блок перетасовує кожні три-чотири роки. Пильнує, щоб ніхто не обіймав довго свою посаду, не обростав зв’язками й не набував додаткового політичного впливу. Він залишається центральною політичною фігурою й не допускає, щоб з’явилися близькі до нього за статусом. З одного боку, номенклатурі чи силовикам за такої системи важко чинити якийсь спротив, а з другого — є Росія, яка організовує свої операції в Європі та США і має в цьому значний досвід та можливості. Та навіть якщо цей сценарій не вдасться, існують інші», — сказав Івашин.

 

Він поінформував, що безпосередньо на кордоні з Білоруссю вже створено наступальну лінію ЗС РФ. Вона цілковито інтегрована в єдину ударну лінію, що тягнеться від Новочеркаська Ростовської області аж до Єльні Смоленської області. Сформовано дві загальновійськові армії. 8-ма зі штабом у Новочеркаську має у своїй організаційно-штатній структурі 1-й армійський окупаційний корпус (Донецьк), 2-й окупаційний корпус (Луганськ) та інші підрозділи. Також із нуля створено 1-шу танкову армію, до якої увійшли Кантемирівська й Таманська дивізії. Цікаво, що її підрозділи були безпосередньо задіяні у 2017 році під час стратегічних спільних російсько-білоруських навчань «Запад-2017». Там відпрацьовувалися певні сценарії в контексті розгортання повномасштабного наступу на територію України.

 

«До речі, вперше моделювалася ситуація відокремлення частини Білорусі, так званої Вейшнорії, від решти країни. Як на мене, тоді ЗС РБ і передусім Генштаб фактично виявилися виразниками волі та задумів російських генералів. А заява тодішнього начальника Генштабу ЗС РБ Алега Бєлаконєва про те, що в Рівненській області нібито сконцентровані підрозділи «Правого сектору», які можуть вчиняти провокації проти країни, фактично відкрила оперативний простір для проведення РФ потенційних диверсійних дій», — розповів керівник білоруської служби InformNapalm.

 

Тобто, констатує Івашин, силовий блок Білорусі вже цілком інтегрований у силову компоненту ЗС РФ. Крім того, не забуваймо, що створено також окреме регіональне угрупування військ Білорусі та Росії, до якої входять усі ЗС РБ, а також 20-та загальновійськова та 1-ша танкова армії ЗС РФ. Це також дуже важливий чинник. А ще є спільна з РФ система протиповітряної оборони ОДКБ. Наприкінці 2018 року підписана спільна воєнна доктрина так званої союзної держави.

 

«Тому, навіть не вдаючись у силову компоненту, не згадуючи сценарій можливого номенклатурного перевороту, бачимо, що Росія має своїх потенційних агентів впливу майже на всіх рівнях керівництва Білорусі й може досить легко реалізувати сценарій поглинання країни. В її арсеналі багато варіантів дестабілізації ситуації та реалізації своїх задумів щодо можливого аншлюсу Білорусі», — наголошує він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»