Новини 2020-02-28 10:13

Роботу Суспільного заблоковано. Мін’юст арештував всі рахунки незалежної медіакомпанії

Арешт унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020 та блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020.

Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) заявила про арешт коштів на своїх рахунках. Про це йдеться на сторінці Суспільного у Facebook у п’ятницю, 28 лютого.

 

 

«Постановами Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 18 лютого 2020 року та від 20 лютого 2020 року №61321781 було накладено арешт на кошти, що є на рахунках Суспільного мовника», - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, 18 лютого Мін’юст відкрив виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу на понад 10,5 млн євро та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

 

Усі отримані з бюджету кошти будуть перераховані з рахунків Суспільного до компанії «Євроньюз», відтак із запланованого та передбаченого законом бюджету на 2020 рік Суспільний мовник недоотримає майже 300 млн грн.

 

Співпраця колишньої державної Національної телекомпанії України з «Євроньюз» розпочалася 2010 року ще до створення Суспільного мовника. Згодом із бюджету було припинене виділення коштів на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії «Євроньюз», що й спричинило появу боргу та відповідний судовий процес. Суспільний мовник отримав борг як правонаступник усіх прав та обов’язків НТКУ, яка припинила свою діяльність.

 

Арешт рахунків унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020 та блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020. Найближчим часом арешт також призведе до повної зупинки діяльності телерадіокомпанії.

 

Як повідомляється, Суспільний мовник звертався по допомогу до уряду, Міністерства фінансів України, Міністерства культури, молоді та спорту й Мін’юсту, проте не отримав відповіді.

 

Нагадаємо, про блокування рахунків і фінансування з держбюджету 10 лютого заявив кримськотатарський телеканал ATR. У 2020 році з держбюджету телеканалу виділили 50 млн грн. Частина цих грошей надійшла на рахунок ATR, але їх заблокувало казначейство. Міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський заявив, що канал не отримав фінансування, тому що виникли розбіжності в трактуванні закону про держзакупівлі між ATR і Державним казначейством.