Новини 2020-03-02 10:39

СБУ викрила оборудку з держкоштами на Житомирському бронетанковому заводі

Мова йде про ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) ККУ.

Служба безпеки викрила посадовців держпідприємства «Житомирський бронетанковий завод» на зловживаннях із державними коштами під час закупівлі запчастин сумнівної якості. Про це повідомляється на сайті СБУ в понеділок, 2 березня.

 

Як зазначається, навесні минулого року чиновники держпідприємства, яке входить до структури «Укроборонпрому», оголосили конкурсні торги на закупівлю деталей на понад 1,5 млн грн. Переможцем тендеру, оголошеного в межах державного оборонного замовлення, стала комерційна структура.

 

Умови конкурсних торгів були сформовані штучно для перемоги заздалегідь визначеної бізнес-структури. До тендеру допустили лише двох учасників (обидва – із ознаками фіктивності). Єдиний конкурент фірми-переможця пов’язаний із ним через третю комерційну структуру і має спільний персонал.

 

Ціни на запчастини були завищені у 2,7-5 разів.

 

Сертифікати на продукцію, за умовами тендеру, також мали відповідати критерію виробництва у США. Натомість, документи мають ознаки фальсифікації – в інформаційних базах власником бренду фірми, що проводила сертифікацію, є РФ, а виробником продукції – одна з країн Східної Азії.

 

За висновками профільних експертів, використання цих деталей могло призвести до передчасного виходу з ладу бронетехніки, що передається Збройним силам України.

 

Через зловживання вартість закупівель невиправдано збільшилась на 750 тисяч грн.

 

Як зазначається, правоохоронці провели обшуки на держпідприємстві та за місцями реєстрації фіктивних фірм-учасниць тендерної оборудки у Київській області.

 

 

Мова йде про ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) ККУ.

 

Нагадаємо, у грудні минулого року СБУ викрила керівництво столичного ДП на оборудці з придбання комплектуючих сумнівної якості для потреб української військової авіації. 

схожі новини