Новини 2020-03-03 18:47

Коронавірус. У МОЗ назвали умови введення карантину

3 березня у Чернівецькій області зафіксували перший в Україні випадок інфікування Covid-19.

Карантинні заходи через коронавірус Covid-19 введуть після реєстрації випадку внутрішньоукраїнської передачі вірусу. Про це розповів заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко в «РБК-Україна» у вівторок, 3 березня.

 

За його словами, головне завдання зараз – вчасно виявляти й локалізувати випадки зараження.

 

«Якщо буде зафіксовано внутрішньоукраїнське поширення вірусу за межі певної адміністративної території, буде наступний етап, виписаний епідеміологами, який буде доведено до органів місцевого самоврядування. А якщо буде потреба – то і Кабінету міністрів, для введення карантину на тій чи іншій території», - сказав Ляшко.

 

Зауважимо: 3 березня у Чернівецькій області зафіксували перший в Україні випадок інфікування Covid-19. Загалом у світі зареєстровано 90 937 лабораторно підтверджених випадків зараження, з них  3 117 - летальні. Одужало вже 48 017 осіб.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.

 

Міністерство закордонних справ рекомендувало українцям тимчасово утриматися від поїздок до північних провінцій Італії, де зафіксували спалах коронавірусної інфекції.

 

24 лютого у МОЗУ повідомили, що розповсюдження коронавірусу йде на спад. Водночас, на українському кордоні перевірятимуть температуру громадян з усіх країн, які прибувають до України – як авіа-, так і залізничним та автомобільним сполученням.

 

Також МОЗУ оприлюднило два мультфільми про коронавірус. Згодом Рада національної безпеки і оборони опублікувала відео з вісьмома правилами, яких слід дотримуватися для запобігання коронавірусу. Уряд створив інформаційну сторінку про Covid-19. 

схожі новини