Новини 2020-03-04 11:56

Комітет постійних представників ЄС погодив продовження санкцій щодо РФ

Рада може ухвалити відповідне рішення наступного тижня.

Комітет постійних представників країн ЄС (Coreper) 4 березня погодив продовження на шість місяців індивідуальних санкцій щодо Росії за "підрив територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України". Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на європейське дипломатичне джерело у Брюсселі.

 

"Продовження обмежувальних заходів схвалено без обговорення. Я вам також нагадую, що Рада (Євросоюзу - ІФ) має ще ухвалити своє рішення на одному з найближчих засідань, перш ніж це продовження набуде чинності", - сказав співрозмовник агентства.

 

Інше джерело повідомило, що рада може ухвалити відповідне рішення наступного тижня.

 

Індивідуальні санкції стосовно фізичних і юридичних осіб передбачають заборону на в'їзд до ЄС і заморожування банківських авуарів.

 

Ці обмежувальні заходи були вперше введені в березні 2014 року стосовно осіб та організацій, які "підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України". Санкції відтоді продовжували кожні півроку.

 

Нагадаємо, ЄС прийняв і неодноразово розширював список санкцій проти осіб, яких в Євросоюзі вважають відповідальними за порушення територіальної цілісності України.

 

Зараз у списку санкцій 61 громадянин РФ і України, яким заборонений в'їзд до ЄС, а їх можливі активи в країнах-членах союзу заморожені.

 

Крім того, європейці внесли до списку санкцій два кримських підприємства - "Чорноморнафтогаз" і "Феодосійське підприємство із забезпечення нафтопродуктами".