Новини 2020-03-05 15:28

"Не треба тут на тварин". Секретар РНБО заявив, що епідемія коронавірусу сталася через витік з закритої лабораторії

Відповідаючи на запитання про те, чи є цей тип коронавірусу є біологічною зброєю, Данілов зазначив, що в інтернеті можна знайти будь-що.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявляє, що поширення коронавірусної інфекції нового типу (Covid-19) сталося внаслідок витоку з лабораторії в Ухані (КНР).

 

"Насамперед, у Китаї це вже за 80 тисяч (заразилися - "ІФ"). Там було місто, звідки воно все пішло, - це місто Ухань, де розташована одна з закритих лабораторій F-4. І ми вважаємо, що саме з цієї лабораторії стався витік, і не треба тут на тварин ... що це тварини, змії і т.д. Там є потужна лабораторія, запущена у 2015 році. Ми вважаємо, що саме звідти стався той витік", - сказав Данілов в інтерв'ю "Українському радіо".

 

Водночас, відповідаючи на запитання про те, що в інтернеті пишуть, що цей тип коронавірусу є біологічною зброєю, секретар РНБО зазначив, що в інтернеті можна знайти будь-що.

 

"Але ми вважаємо, що це проблема китайської сторони, й вони це розуміють, тому вони вживали потужних заходів для локалізації вірусу. Вони закрили місто Ухань, тому що розуміли, що в них там відбувається", - наголосив Данілов.

 

За даними видання South China Morning Post, що станом на вечір середи кількість заражених коронавірусом Coivd-19 у світі сягнула 94,752 тис..

 

Із загальної кількості хворих 80,270 тис. припадало на материковий Китай. В інших країнах світу кількість інфікованих зросла протягом середи до 14,482 тис., збільшившись за добу на 2,514 тис. випадків зараження.

 

Як повідомлялося,  в Україні найближчим часом через можливе поширення коронавірусної інфекції буде введена заборона на масові заходи та тимчасово закриватимуться школи.