Новини 2020-03-06 10:15

Дипломат: Норвегія намагається здобути більше контролю над діяльністю китайської станції на Шпіцбергені

Усі її працівники мають їсти в норвезькій їдальні чи норвезькі компанії мають забезпечувати все технічне обслуговування та інфраструктуру, а також вся інформація стосовно досліджень має бути відкритою.

Норвегія намагається здобути більше контролю над діяльністю розташованої на Шпіцбергені китайської дослідницької станції, поставити більше вимог до людей, які там працюють. Про це в інтерв’ю Тижню розповів колишній генеральний консул Норвегії в Мурманську Йорґен Голтен Йорґенсен.

 

«Щодо Китаю є занепокоєння останніми роками. Китай росте та просуває свій вплив у більшість частин світу. Його економіка зростає. Більшість країн свідомі щодо, так би мовити, китайських загроз. Уряд Норвегії вклав чимало коштів у купівлю невеликої та непотрібної території, лише щоб уникнути купівлі її китайцями. Це було з політичних причин. Ми не хочемо, щоб інші країни володіли землею на Шпіцбергені. Зараз Китай має дослідницьку станцію в маленькому містечку Ню-Олесунн на Півночі Шпіцбергена. Норвегія намагається здобути більше контролю над діяльністю станції, поставити більше вимог до людей, які там працюють», — розповів він.

 

Наприклад, за словами Йорґенсена, всі мають їсти в норвезькій їдальні чи норвезькі компанії мають забезпечувати все технічне обслуговування та інфраструктуру, а також вся інформація стосовно досліджень має бути відкритою.

 

«Саме це не подобається і китайцям, і деяким іншим країнам. Це про контроль та обмеження свободи маневрів інших країн. Бо якщо таке дозволять, то невідомо, що буде далі», — зауважив дипломат.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»