Новини 2020-03-16 16:01

У Польщі повідомили про двох хворих на Covid-19 українців

Обидва випадки зафіксовані в Сілезії.

У Польщі коронавірусну інфекцію підчепили ще 25 людей, серед заражених – двоє українців.  Про це в понеділок, 16 березня, повідомило Wprost.pl, цитуючи речницю Сілезького воєводства Аліну Кучаржевську.

 

Як повідомляється, обидва випадки зафіксовані в Сілезії. Один українець приїхав з Німеччини, а другий - з України. Як повідомляється, стан українців задовільний.

 

«Один з них був діагностований у місті Тихи, а другий у Цешині. Пацієнт з інфекційного відділення лікарні в Цешині опинився в ізоляції, його відправили додому в гарному стані, і ми знаємо, що він приїхав з Німеччини. Другий пацієнт госпіталізований у лікарні в Тихах - він приїхав з України, ймовірно, там було джерело інфекції», - розповіла Кучаржевська.

 

Як зазначається, загалом у Польщі зафіксовано 150 випадків коронавірусної інфекції

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. Станом на 16 березня в Україні зафіксовано 5 випадків зараження, одна людина померла.

 

У Міністерстві закордонних справ повідомляли про шістьох українців, які перебувають за кордоном і лікуються від Covid-19.