Новини 2020-03-17 14:23

У Дніпрі закривають метрополітен

Решта міського транспорту працюватиме без змін.

З 15:00 вівторка, 17 березня, у Дніпрі припиняє роботу метрополітен. Він буде зачинений до кінця карантинного режиму у країні, решта міського транспорту працюватиме без змін. Відповідне рішення ухвалила міська комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляється на сайті Дніпровської міськради.

 

«Від сьогодні з 15:00 дніпровський метрополітен припинить роботу до кінця карантинного режиму в країні. Решта міського транспорту працюватиме без змін», - йдеться в повідомленні.

 

Як повідомляється, також буде зупинена робота  ресторанів, кафе, розважальних і фітнес-центрів, закладів культури. Масові заходи, котрі передбачають зібрання понад десять людей, перенесуть або скасують.

 

Обмеження набувають чинності після опівночі і діятимуть до кінця загальнодержавного карантину.

 

Продовжать працювати: поліклініки, лікарні, магазини, котрі продають продукти харчування, товари особистої гігієни, зоомагазини, аптеки, АЗС і станції технічного обслуговування,.

 

Співробітники таких закладів мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту.

 

За виконанням обмежувальних заходів стежитимуть правоохоронці.

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. В Україні зафіксовано щонайменше 7 випадків зараження, одна людина померла.