Новини 2020-03-18 11:12

Понад чотири тисячі українців, які застрягли на кордоні з ЄС, доправили в Україну

Від 16 березня загалом повернули 7,2 тисяч українців.

Майже 4,5 тисяч українців, які опинилися на кордоні без транспортних засобів, за добу доправили в Україну. Про це 18 березня повідомляють на сайті Державної прикордонної служби України.

 

“Упродовж доби (з 17 по 18 березня) у Волинській, Львівській та Закарпатських областях прикордонники забезпечили доставку в Україну майже 4,5 тисяч наших співвітчизників. Переміщення громадян здійснювалося через пункти пропуску: «Ягодин-авто» (Волинська область), «Рава-Руська» та «Краківець» (Львівська область), «Ужгород», «Тиса», «Вилок» (Закарпатська область)”, —  пишуть у повідомленні.

 

Зазначають, що загалом з 00.00 16 березня забезпечено повернення додому  майже 7,2 тисяч наших співвітчизників.

 

Додають, що ця робота не припинятиметься. Прикордонники обіцяють робити все можливе в межах своїх повноважень, аби забезпечити повернення українських громадян додому і у будь-який час доби готові здійснювати їх оформлення на державному кордоні.

 

Нагадаємо, що Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Станом на 20:00 вівторка, 17 березня, в Україні лабораторно підтверджено 14 випадків Covid-19, з них 2 - летальні. 


 

схожі новини