Новини 2020-03-18 17:12

Обмеження на кордонах, скасовані залізничні та авіасполучення. Як Українці повертаються додому під час карантину

Уряди багатьох країн ввели обмеження перетину кордонів через коронавірус.

У зв’язку з пандемію коронавірусу Covid-19 низка країн по всьому ввели обмеження щодо перетину кордонів, а авіакомпанії скасували низку рейсів. Після того, як 16 березня Уряд оголосив карантин, Україна теж закрила кордони для регулярних пасажирських рейсів. Через це закордоном застрягли українські громадяни, які не змогли повернутися вчасно.

 

Як саме українці повертаються додому —  відстежив Тиждень.ua.

 

 

Скільки українців потребують евакуації

 

У Міністерстві закордонних справ прокоментували для Тиждень.ua, що кількість громадян, які потребують евакуації, постійно оновлюється. Станом на 17 березня ця цифра вже складала понад 11 тисяч.

 

Як можна повернутися в Україну

 

В Україну все ще можна дістатися автотранспортом через пункти пропуску, які також діють з боку суміжних країн. Державна прикордонна служба опублікувала список таких пунктів на кордоні з Білоруссю, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Молдовою, Росією та Румунією.

 

Тих, хто не може дістатися автотранспортом, евакуйовують. Україна сформувала точки-хаби, з яких громадяни України гарантовано зможуть дістатись до України безкоштовно або за пільговими цінами. 

 

Досягнуто домовленості між МЗС, Мінінфраструктури та авіакомпанією SkyUP щодо евакуації громадян України нерегулярними рейсами компанії SkyUP.

 

Уряд домовляється з Німеччиною, Чехією та Польщею, щоб повернути своїх громадян залізничним транспортом. Із Італії людей вивозять автобусним транзитом через Австрію та Словаччину, бо словенські кордони закриті.

 

Тим, хто потребує евакуації, радять звернутися до посольства чи консульства країни, у які перебувають і зареєструйтесь у єдиній онлайн-системі “Друг”. Станом на 17 березня туди надійшло вже 3644 звернень.


 

Кого та звідки вже повернули

 

Міністерство закордонних справ стверджує, що за останню добу майже 4,5 тисяч українців, які опинилися на кордоні без транспортних засобів, доправили в Україну. Зазначають, що загалом від 00.00 16 березня забезпечено повернення додому  майже 7,2 тисяч наших співвітчизників. 

 

Владислав Криклій оприлюднив оновлений графік авіарейсів для евакуації українських громадян на 18 березня. За добу в Україну мають прилетиті 50 літаків із нашими громадянами.

 

У МЗС для Тиждень.ua прокоментували, що наразі невідомо, коли саме зможуть евакуювати всіх громадян.