Новини 2020-03-19 11:53

Не потрібно купувати гречку та консерви на півроку вперед - митниця

Митники зробили інфографіку того, які продукти завозять в Україну та в яких кількостях.

В Україну завезли на 40 тисяч тон більше продуктів харчування за 17 днів березня у порівнянні з аналогічним періодом 2019-го року. Загалом імпорт продуктів харчування склав 158 тисяч тон вартістю у 211 мільйонів доларів. Про це 19 березня повідомляють на сайті Нової митниці.

 

"Україна робить продуктові запаси, а тому не потрібно скуповувати гречку та консерви на півроку уперед!", - наголошують у повідомленні.

 

Митники зробили інфографіку того, які продукти завозять в Україну та в яких кількостях.

 

 

У повідомленні зазначають, що знають про черги (подекуди дуже великі) із вантажівок, які утворились внаслідок ретельнішого санітарного огляду та дезінфекції. Вони стверджують, що домовляємося із польськими колегами, у якій спосіб можна пришвидшити процес проходження контролю на кордоні.

 

У повідомленні також зазначають, що перші вантажівки, заблоковані на кордоні Італії та Словенії, повернулися до України.

 

Додають, що для того, аби допомогти українським водіям, які і зараз простоюють на кордоні інших країн, повернутися до України, Міністерство інфраструктури розробило форму. Заповнивши її, водій може повідомити, на якому саме пункті пропуску та на якому кордоні він знаходиться.

 

Нагадаємо, що 18 березня Нова митниця пояснила, що через пандемію Covid-19 продукти на полицях супермаркетів не зникнуть, бо фури з товарами курсують між країнами без перешкод. Також вони пообіцяли, що щодня інформуватимуть про товарообіг, а також про надходження до бюджету.

 

Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

В Україні офіційно зафіксовано 16 випадків Covid-19.

 

 

схожі новини