Новини 2020-03-19 13:45

Сестра нардепа Шахова підчепила коронавірус

Наразі чекають на результати аналізів також мати та дружина.

Другою людиною, у якої виявили коронавірус на Київщині, є сестра народного депутата Сергія Шахова. Про це повідомив сам Шахов «Українській правді» у четвер, 19 березня.

 

Раніше Київська облдержадміністрація повідомила у Facebook, що на Київщині підтверджено другий випадок захворювання в жінки, члена родини першого хворого в Київській області. Наразі їхній стан лікарі оцінюють як середньої тяжкості. Першим хворим був якраз нардеп Шахов.

 

В УП він уточнив, що йдеться про його сестру. За його словами, наразі чекають на результати аналізів щодо коронавірусу його мати та дружина. Вся сім'я ізольована.

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Зазначимо: у світі зареєстровано 218 815 випадків захворювання COVID-19, з них 84 114  осіб одужали, за межами Китаю зафіксовано 137 677  випадків. 

 

Станом на 18 березня в Україні зафіксовано 16 випадків Covid-19.