Новини 2020-03-19 14:37

У МОЗ розповіли, скільки Україна має тестів на виявлення коронавірусу

Тести можна отримати не тільки в державних лікарнях, а і в приватних.

Всього в медичних закладах України є 40 тисяч експрес-тестів на виявлення COVID-19. Про це 19 березня розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

 

"Експрес-тести можна отримати не тільки в державних закладах, можна отримати і в приватних закладах. Уже більше 40 тисяч експрес-тестів розійшлися по території України. Водночас Україна вживає заходи для того, щоб забезпечити з державного розподілу експрес-тести. Першу поставку великої партії ми очікуємо в суботу-неділю, щоб розподілити у всі області," - розповів Ляшко.

 

Нагадаємо, що Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

В Україні офіційно зафіксовано 16 випадків Covid-19.

 

 

 

схожі новини