Новини 2020-03-20 16:26

Контрольована окупаційними військами територія на Донбасі є terra incognita для СММ ОБСЄ – InformNapalm

Це є одним із факторів, який створює дисбаланс у звітах Місії.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повноцінно моніторить безпекову ситуацію виключно на підконтрольній українським військам території. Натомість російські окупаційні війська та підпорядковані їм збройні формування періодично не пропускають СММ ОБСЄ на певні ділянки.

 

Про це свідчить аналіз перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ на Донбасі та проявів агресії проти міжнародних спостерігачів за перший квартал 2020 року волонтерів міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm, опублікований 20 березня.

 

«Повноцінний моніторинг безпекової ситуації здійснюється Місією ОБСЄ виключно на підконтрольній українським військам території, тоді як територія, яка контролюється російськими окупаційними військами є здебільшого «terra incognita» для СММ ОБСЄ», - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що російські окупаційні війська та підпорядковані їм збройні формування періодично чинять перешкоди і не пропускають на певні ділянки та об’єкти спостерігачів СММ ОБСЄ, тоді як на підконтрольній українським військам території спостережна місія ОБСЄ вільно пересувається.

 

Як повідомляється, протягом 2020 року патрулі ОБСЄ жодного разу не були обмежені в доступі до населених пунктів та камер, що знаходяться на підконтрольній українським військам території.

 

Це є одним із факторів, який створює дисбаланс у звітах Місії. Іншим значним фактором впливу є 40 громадян РФ серед спостерігачів СММ ОБСЄ..

 

Внаслідок дисбалансу в доступі до об’єктів СММ ОБСЄ у звітах щодо військової присутності в зоні безпеки відображає переважно інформацію про техніку та особовий склад в районах, підконтрольних Україні (причому про техніку, розміщення якої не заборонено мінськими домовленостями). Тоді як інформація щодо військової присутності російських окупаційних сил в ОРДЛО з’являється в звітах епізодично. Це створює дисбаланс в інформаційному полі, який, своєю чергою, використовують проросійські пропагандисти через підконтрольні РФ медіаресурси для дискредитації дій українського військового керівництва. Також такий дисбаланс використовується РФ як пропагандистські важелі на перемовинах у тристоронній контактній групі (ТКГ) у Мінську.

 

Нагадаємо, у лютому повідомлялося, що представники СММ ОБСЄ зафіксували за тиждень 23 випадки обмежень свободи пересування своїх патрулів з боку збройних формувань РФ.

схожі новини