Новини 2020-03-23 17:43

У Києві зафіксували ще чотири випадки зараження коронавірусом

Двоє пацієнтів перебувають в Олександрівській лікарні.

У столиці зафіксували чотири нових випадки захворювання на Covid-19. Про це 23 березня  у Facebook повідомляє міський голова Києва Віталій Кличко.

 

“Серед нових 4 випадків —  17-річна дівчина, яка повернулася з навчання в Лондоні, 53-річна жінка, яка контактувала з хворим у Київській області, жінка віком 28 років, яка повернулася з Австрії та 21-річний юнак, який контактував з хворим родичем”, —  пише Кличко.

 

Він зазначив, що двоє пацієнтів перебувають в Олександрівській лікарні. А ще двоє —  на самоізоляції лікуються вдома під контролем лікарів.

 

Кличко підсумував, що кількість киян, що захворіли на Covid-19, зросла в столиці до 28 осіб.

 

Нагадаємо, що Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Станом на 22:30 22 березня в Україні зафіксовано 73 випадки Covid-19, з них три – летальні.