Новини 2020-03-24 17:14

У ЄС погодили початок перемовин про членство Албанії та Північної Македонії

У рамках переговорів буде оцінюватися готовність до вступу до Євросоюзу за усіма критеріями, від відповідності законодавства до дотримання принципів верховенства права.

Євросоюз погодив початок переговорів про членство Албанії та Північної Македонії. Про це написав комісар ЄС з питань розширення Олівер Варгеї у Twitter у вівторок, 24 березня.

 

«Щиро радий з приводу того, що країни-члени ЄС сьогодні досягли політичної згоди щодо відкриття переговорів про членство з Албанією та Північною Македонією. Від щирого серця вітаю обидві країни. Це також гучний і чіткий меседж для Західних Балкан: ваше майбутнє - у ЄС», - йдеться в повідомленні.

 

 

Як повідомляє «Європейська правда», за процедурою, тепер дві держави-кандидати та ЄС проводитимуть переговори щодо угоди про їхнє членство. В рамках переговорів буде оцінюватися готовність до вступу до Євросоюзу за усіма критеріями, від відповідності законодавства до дотримання принципів верховенства права. У підсумку, за узгодження повного тексту угоди, країни можуть стати повноцінними членами ЄС.

 

Нагадаємо, у червні 2019 року ЄС відклав початок офіційних переговорів про вступ Албанії та Північної Македонії на жовтень того року. Європейська комісія рекомендувала розпочати переговори після проведення необхідних реформ.

 

Однак, у результаті міністри закордонних справ Франції, Нідерландів і Данії визнали, що реформи правової системи і адміністративного управління в Північній Македонії та Албанії проведені в недостатньому обсязі.

 

Єврокомісія і, зокрема, Німеччина, виступали за початок переговорів про вступ. Прихильники переговорного процесу посилалися на висновок Єврокомісії, згідно з яким Албанія і Північна Македонія виконали умови, висунуті ЄС.