Новини 2020-03-25 16:16

Коронавірус. Правоохоронці притягнули 24 осіб до відповідальності за поширення фейків

Загалом виявлено майже 170 фактів поширення неправдивої чи провокаційної інформації щодо пандемії.

Правоохоронці притягнули 24 осіб до адміністративної відповідальності за поширення фейків про коронавірус. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко у Facebook у середу, 25 березня.

 

Загалом виявили майже 170 фактів поширення неправдивої чи провокаційної інформації щодо пандемії.

 

«З початку запровадження обмежувальних заходів правоохоронці, - фахівці з кібербезпеки, - виявили майже 170 фактів розміщення на інформаційних ресурсах неправдивої чи провокаційної інформації щодо пандемії. 24-ох громадян притягнули до адміністративної відповідальності», - йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення.

 

25 березня уряд продовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.

 

Станом на 10:00 25 березня в Україні зафіксовано 113 лабораторно підтверджених випадків Covid-19.