Новини 2020-03-25 16:56

Волонтери передали для ЗСУ противірусні препарати та респіратори

У ЗСУ не зафіксували жодного випадку захворювання на коронавірус.

Благодійники передали Збройним силам України 100 тисяч таблеток імуностимулюючого противірусного препарату та 10 тисяч респіраторів. Про це 25 березня повідомляює заступник командувача Медичних сил полковник медичної служби Андрій Галушка, як пише АрміяInform.

 

“На звернення Міноборони до військовослужбовців запасу, волонтерів, небайдужих громадян, які мають відповідний досвід роботи у медичній сфері, долучитися спільно з медиками оборонного відомства до боротьби з коронавірусом уже відгукнулося близько 50 осіб. Наразі вивчаємо анкети, фахові здібності осіб, охочих допомогти армії. Вчора від благодійників отримано також 10 тисяч респіраторів”, —  зазначив заступник командувача Медичних сил полковник медичної служби Андрій Галушка.

 

За словами Андрія Галушки, одна з вітчизняних фармацевтичних фірм як гуманітарну допомогу передала 100 тисяч таблеток аміксину — імуностимулювального противірусного препарату, який посилює антитілоутворення. Ці ліки доправлять у медичну службу ООС. 24 березня на передову було відправлено 70 комплектів багаторазових захисних комбінезонів, 2 тисячі рукавиць і спеціальних окулярів.

 

Він також наголосив, що епідеміологічна ситуація в Збройних Силах в умовах профілактичних заходів у державі щодо боротьби з коронавірусною інфекцією станом на 12:00 25 березня контрольована й жодного випадку захворювання на коронавірус Covid-19 не зафіксовано.

 

Нагадаємо, що  станом на 10:00 середи, 25 березня, в Україні зафіксовано 113 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби Covid-19. 

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення.