Новини 2020-03-28 18:17

У Чернівецькій області зафіксовано майже 60 випадків коронавірусу

Зазначається, що троє пацієнтів, у яких вчора діагностували коронавірус, у тяжкому стані.

У Чернівецькій області станом на 28 березня зафіксовано майже 60 випадків коронавірусу. Про це повідомила Чернівецька обласна державна адміністрація (ОДА) на сторінці в Facebook.

 

За даними ОДА, станом на 15-ту годину в області було виявлено 59 хворих на коронавірус. У медичних закладах зараз знаходяться 24 особи, ще 35 осіб лікуються вдома, оскільки не мають симптомів.

 

Зазначається, що троє пацієнтів, у яких вчора діагностували коронавірус, у тяжкому стані. Зараз хворі знаходяться на кисневій дотації. Стан решти заражених коронавірусом стабільний.

 

Крім того, вже 5 жителям області вдалося одужати від коронавірусу. Також зафіксовано 1 летальний випадок від COVID-19.

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення.

 

25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.

схожі новини